عوامل موثر در قيمت مبلمان اداري


مبلمان اداري

قيمت مبلمان اداري تحت تاثير عوامل مختلفي تغيير مي‌كند. مبلمان اداري در يك شركت مي‌تواند فضا را تحت الشعاع قرار كند و متناسب با نوع فعاليت شركت انتخاب شود.
اگر كمي با دنياي دكوراسيون آشنا باشيد قدرت راحت‌تري براي انتخاب مبلمان اداري مناسب با فضاي كاري خود خواهيد داشت. همان‌طور كه مي‌دانيد فضاي اداري شركت تاثير متفاوتي بر روي روحيه مخاطبان خواهد گذاشت. مي‌تواند روحيه كاري كارمندان را تغيير دهد و يا افراد جديدي كه وارد شركت مي‌شوند را تحت تاثير قرار دهند. در واقع اين تغيير ظاهري بايد همه جوره يك تغيير مثبت باشد؛ كه هم كارمندان با آن احساس راحتي كنند و هم زيبايي محيط را دوچندان كنند.
شما مي‌توانيد براساس بودجه خود و همچنين دكوراسيون اداري خود يك انتخاب هوشمندانه داشته باشيد. بهترين كار اين است كه با افرادي كه ساليان سال است در اين امر تجربه كافي دارند مشورت كنيد. گروه مهندسي مكعب آماده ارائه مشاوره به شما عزيزان است تا بهترين دكوراسيون اداري را براي محل كار خود انتخاب كنيد.
در اين مقاله به دو عامل مهم كه قيمت مبلمان اداري را تحت تاثير قرار مي‌دهد مي‌پردازيم.

 

جنس چوب و تاثير آن بر قيمت مبلمان اداري

انتخاب جنس چوب براي مبلمان قيمت آن را تحت تاثير قرار مي‌دهد. در واقع شما با بخشي از طبيعت زنده ارتباط برقرار مي‌كنيد و روي آن اثر و طرحي ايجاد مي‌كنيد. پس بايد راه و روش كار با آن توسط استاد ماهر انجام شود تا در نهايت اثري بدون نقص را در اختيارتان بگذارند. كار كردن با چوب گردو بسيار سخت است. به همين دليل قيمت مبلمان اداري كه با چوب گردو ساخته شده باشند بيشتر است.
امروز استفاده و كاربرد MDF در محصولات مبلمان اداري به ويژه ميز اداري بسيار پرطرفدار شده است. ام دي اف كه يك فرآورده چوبي است، داراي مقاومت خوبي است چرا كه از تركيب چوب به همراه مواد ديگري ساخته مي‌شود.

قيمت مبلمان اداري با روكش چرم

همجنين روكش چرم نيز مي‌تواند بر روي قيمت مبلمان تاثير مثبت داشته باشد. استفاده از جنس چرمي در مبلمان اداري نماي بسيار خاصي به آن مي‌دهد. همچنين انتخاب مبل اداري با جنس چرمي مي‌تواند تاثير مثبتي بر فعاليت شغلي شما از ديد مخاطبان بگذارد. اگر به عنوان يكي از شركاي تجاري براي بستن قرارداد به شركتي مراجعه كنيد، محيط شركت را زير نظر داريد و از آن تاثير مي‌گيريد. مي‌توانم بدون شك بگويم كه با نگاه كردن به دكوراسيون و مبلمان اداري احساس متفاوتي براي همكاري با آن شركت خواهيد داشت. اين موضوع مي‌تواند بعد رواني داشته باشد. آيا تابحال به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه چرا نحوه لباس پوشيدن بازاريابان بسيار مهم است؟ اين موضوع نشان‌دهنده تاثير مثبتي است كه بر خريدار مي‎‌گذارد. پس با الهام گرفتن اين موضوع، دكوراسيون و جنس مبلمان اداري هم تاثير متفاوتي بر فعاليت شما دارد.
جدا از همه اين مسائل، استفاده از مبلمان چرمي دلايل ديگري هم دارد. مبلمان اداري از جنس روكش چرم علاوه بر زيبايي ظاهري و شيك ساختن فضا، دوام و كيفيت خوبي هم دارند. چرم كار شده روي اين مبلمان مي‌تواند در رنگ‌هاي گوناگوني توليد شود و شما بر اساس رنگ دكوراسيون اداري خود و حتي رنگ لوگوي سازماني خود براي ست كردن كمك بگيريد. يكي ديگر از مزيت‌هاي استفاده از اين جنس اين است كه با نشستن بر روي صندلي اداري چرمي به شما احساس راحتي مي‌دهد. جنس انعطاف پذير چرم، باعث مي‌شود از خستگي طولاني مدت بر روي مبلمان كمتر احساس خستگي داشته باشيد.
با اين دلايل پس بي دليل نيست كه قيمت مبلمان اداري چرمي كمي بالاتر نسبت به جنس‌هاي ديگر باشد.
اما براي تميز نگه داشتن مبلمان چرمي بايد آن را از گرد و غبار دور كنيد. در صورت مشاهده غبار روي چرم، به كمك جاروبرقي خاك‌زدايي كنيد سپس به كمك يك دستمال نرم آن را تميز كنيد.

براي انتخاب  و خريد مبلمان مقاله ” ويژگي مبلمان اداري ارگونومي ” را مطالعه كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹:۲۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نحوه انتخاب مبلمان اداري فضاي باز

مبلمان اداري

اگر دفتر كار شما داراي فضاي باز است، يك فرصت مناسب داريد كه از اين فضا به بهترين نحو استفاده كنيد. فضاهاي باز در شركت‌ها مي‌تواند فضاهاي بسيار مثبتي براي استراحت چند دقيقه‌اي كارمندان باشد. شايد دلتان بخواهد قهوه خود را در فضاي باز با نفس تازه بنوشيد؛ انرژي تازه‌اي بگيريد و ادامه كار خود را پيش ببريد. حتي شما به عنوان رئيس شركت مي‌توانيد جلسات كاري خود را در فضاي باز برگزار كنيد. پس براي اين كار بايد فضا را مناسب فعاليت‌هاي خود كنيد.
اگر فضاي باز در شركت داريد و آن را تبديل به انباري كرده‌ايد، با هزينه‌اي مناسب مي‌شود آن را تبديل به فضاي آرامش بخشي كرد كه لحظاتي از دنياي استرس كاري دور شويد. كاري كه بايد بكنيد اين است كه فضاي باز محيط شركت خود را بشناسيد و با توجه به اين مسائل دكوراسيون داخلي دفتر خود را تغيير دهيد. نور و متراژ آن را درنظر بگيريد. براي اين كار مي‌توانيد با گروه مهندسي مكعب مشورت كنيد.

 

توجه به جنس مبلمان اداري فضاي باز

اولين نكته براي انتخاب مبلمان اداري فضاي باز توجه به جنس پارچه و ساختار آن است. بايد توجه كنيد كه جنس مبلمان مقاوم در برابر عوامل محيطي باشد. با رطوبت پوسته پوسته نشود. با تابش نور خورشيد، رنگ و كيفيت خود را از دست ندهد.
محل قرارگيري ميز و مبلمان اداري را به زمين محكم كنيد. راه ديگر انتخاب مبلماني است كه وزن مناسبي داشته باشند و به راحتي با وزش باد جابجا نشوند.
مبلمان حصيري، جنس مناسبي براي قرار گرفتن در فضاهاي باز دارند. مبلمان حصيري معمولا جنس مقاومي در برابر عوامل محيطي دارند. اما براي نشستن طولاني مدت مناسب نيستند؛ به هر حال اگر مايل به خريداري آن هستيد بد نيست چند كوسن نيز خريداري كنيد. كوسن‌ها را مي‌توانيد در فضاي بسته نگهداري و با توجه به نياز از آن استفاده كنيد. لازم به ذكر است مبلمان حصيري، گرد و غبار كمتري به خود جذب مي‌كنند و خيال شما را از بابت نظافت آن كمي راحت مي‌كند.
بعد از مبلمان حصيري، مبلمان فلزي ضد زنگ مناسب فضاهاي باز هستند. يكي از انواع مبلمان فلزي را به اسم مبلمان فرفورژه مي‌شناسيم. طراحي اين مبلمان معمولا ظريف هستند و فضاي كمي را اشغال مي‌كنند. وزن مناسبي دارند و در برابر نور خورشيد و باران و ضربه مقاوم هستند. همچنين رنگ فلز و پارچه كار شده اين مبلمان را مي‌توانيد با دكوراسيون اداري و رنگ سازماني خود ست كنيد.
بودجه خود را بسنجيد، اگر مي‌خواهيد خريد مطمئن‌تري داشته باشيد به شما مبلمان با جنس آلومينيوم را پيشنهاد مي‌كنيم. مبلمان آلومينيومي مقاوم در برابر شرايط محيطي هستند.
با توجه به فضاي باز حتي مي‌توانيد مدل‌هاي متنوع نيمكت را نيز براي مقايسه مشاهده كنيد؛ شايد نظرتان عوض شد!

نكات نگهداري از مبلمان اداري فضاي باز

با توجه به جنس پارچه مبلمان نحوه نگهداري آن را بررسي كنيد.
اگر فكر مي‌كنيد رطوبت ممكن است به مبلمان اداري فضاي باز آسيب برساند، بهترين كار استفاده از سقف متحرك يا سايبان‌ها است. با اين كار از برخورد مستقيم باران و برف روي مبلمان تا حدي جلوگيري مي‌كنيد.
البته استفاده از سايبان و چتر در فضاهاي باز امري ضروري است. مطمئنا از تابش مستقيم خورشيد بر روي صورت خود آن هم در جلسات كاري احساس رضايت نداريد.
در كنار مبلمان اداري بايد فكري براي انتخاب ميز اداري فضاي باز هم داشته باشيم. اين ميز بايد به گونه‌اي انتخاب شود كه با برخورد باد به راحتي جابجا نشود. در هنگام جلسات از مهمانان خود پذيرايي داشته باشيد.
ميز اداري فضاي باز را ترجيحا شيشه‌اي انتخاب نكنيد. در فصل پاييز كه احتمال باد و طوفان بيشتر است و جالب نيست روز بعد به سركار برگرديد و با صحنه شكسته شدن شيشه ميز اداري خود روبرو شويد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

عوامل موثر در انتخاب ميز اداري

انتخاب ميز اداري مناسب، پيچيدگي‌هاي خاص خود را دارد؛ اما انجام درست اين كار پيچيده، مزاياي بسياري دارد كه موجب بهبود كارايي و بازدهي فعاليت كاركنان سازمان مي‌شود. افراد و سازمان‌هاي گوناگون فاكتورهاي متفاوتي را براي انتخاب ميز اداري مناسب در نظر مي‌گيرند. در واقع مي‌توان گفت هر كسب‌وكاري فاكتورهاي مشخصي براي انتخاب ميز اداري دارد. اما اين انتخاب فاكتورهاي عمومي‌تري نيز دارد؛ كه در نظر گرفتن آنها در هر شرايطي مهم است. در اين نوشته وب‌سايت مكعب گروپ به بررسي چند عامل موثر در انتخاب ميز اداري پرداخته‌ايم.

ميز اداري

 

سبك طراحي هماهنگ

ميز اداري يكي از عناصر اصلي مبلمان اداري است؛ در نتيجه تاثيري عميق بر طراحي دكوراسيون اداري دارد. يك ميز اداري كه از نظر طراحي در هماهنگي كامل با ساير اجزاي دكوراسيون دفتر كار شما نباشد؛ به‌راحتي مي‌تواند موجب آشفتگي بصري در دكوراسيون داخلي دفتر كار شود. به همين دليل انتخاب يك ميز اداري كه در هماهنگي كامل با ساير اجزاي دكوراسيون اداري باشد، بسيار مهم است.
براي اين هماهنگي دو موضوع بسيار مهم است. موضوع اول هماهنگي ميز كار با ساير اجزاي مبلمان اداري است. ايجاد اين هماهنگي به نسبت ساده است. به‌خصوص اگر تمامي مبلمان اداري را به يك‌باره و همراه با هم خريداري كرده باشيد؛ احتمال همسو نبودن طراحي آنها كم خواهد بود.
موضوع دوم مسئله انتخاب مبلمان اداري هماهنگ با دكوراسيون اداري است. توجه داشته باشيد كه دكوراسيون اداري از اجزاي ديگري نيز تشكيل شده است. از جمله اين اجزا مي‌توان به جنس و رنگ ديوارها، كفپوش‌ها، پارتيشن‌ اداري ، شكل نورپردازي، تابلوها و تزئينات و… اشاره كرد. هماهنگي با چنين اجزايي گاهي مشكل‌تر و نيازمند دانش طراحي، دقت و سليقه بيشتري است.

فضاي ذخيره‌سازي

عامل ديگري كه هنگام انتخاب ميز اداري بايد در نظر بگيريد؛ مسئله فضاي ذخيره‌سازي است. يكي از عوامل مهم در بهبود كارايي كاركنان، وجود نظم در فضاي كاري است. فضاهاي ذخيره‌سازي متنوع كمك مي‌كنند؛ تا كاركنان بتوانند به دسته‌بندي مستندات، پرونده‌ها و ساير اجزاي كاري خود بپردازند. بنابراين هنگام انتخاب ميز اداري به مسئله وجود فضاي ذخيره‌سازي توجه داشته باشيد. ميزان و سبك فضاي ذخيره‌سازي به موضوع فعاليت شما بستگي دارد. برخي كسب‌وكارها نيازمند فضاي ذخيره‌سازي بيشتري نسبت موارد ديگر هستند.

راحتي و ارگونوميك بودن

براي انتخاب ميز اداري بارها بر اين موضوع تاكيد شده كه راحتي و ارگونوميك بودن ميز اداري مسئله بسيار مهمي است. كاركنان ساعت‌هاي متوالي را روي صندلي اداري و پشت ميز اداري مشغول فعاليت هستند؛ در نتيجه بسيار مهم است كه با كمترين ميزان فشار و خستگي كار كنند. هرچه فشار جسمي روي كاركنان بيشتر باشد؛ از كيفيت كار آنها كاسته مي‌شود. همچنين استفاده از ميز كار غير استاندارد، مي‌تواند موجب دردهاي مزمن و مشكلات ستون فقرات و دردهاي شديد در اين نواحي شود. بنابراين بسيار مهم است كه ميز و صندلي اداري شما راحت و ارگونوميك باشد؛ تا بتوانيد بيشترين بهره را از فعاليت كاركنان خود به‌دست آوريد. در اين زمينه هماهنگي ميز و صندلي انتخاب شده با يك‌ديگر، مهم‌ترين اصل است.

كيفيت ميز اداري

مبلمان اداري به نسبت مبلمان خانگي بسيار بيشتر مورد استفاده قرار مي‌گيرد. به همين دليل هم بايد با دوام‌‎تر بوده و بتواند در مقابل استفاده زياد، كمترين استهلاك را داشته باشد. در ميان انواع مبلمان اداري نيز، ميز اداري بيش از ساير اجزا مورد استفاده قرار مي‌گيرد؛ در نتيجه انتخاب يك ميز اداري باكيفيت و بادوام بسيار مهم است. توجه به اين نكته كه مبلمان اداري بايد حداقل چند سال با كيفيت بالا كار كنند؛ اهميت مسئله دوام و كيفيت را، بيش از پيش مشخص مي‌كند.
در طراحي‌هاي مدرن كه اين روزها مورد استقبال زيادي قرار گرفته است؛ طراحي ميزهاي اداري بر مبناي چارچوب و پايه‌هاي فلزي و صفحه ام‌دي‌اف، موجب شده است كه اين دغدغه تا حدود زيادي مرتفع شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آشنايي با ميز كار گروهي و مزايا و معايب آن

ميز اداري

طراحي دكوراسيون اداري يكي از شاخه‌هاي مورد توجه و محبوب در طراحي داخلي است؛ و اين روزها به شدت مورد توجه كسب‌وكارهاي گوناگون قرار مي‌گيرد. شايد علت اين توجه و افزايش اهميت طراحي دكوراسيون اداري را بتوان در اثرگذاري آن بر مناسبات كاري، ميزان بازدهي كاركنان و در نتيجه افزايش بهره‌وري دانست.
در اين زمينه يكي از موثرترين بخش‌هاي مبلمان اداري، ميز اداري است. ميزهاي اداري در انواع گوناگوني طراحي و توليد مي شوند؛ كه هركدام داراي ويژگي‌ها و مزاياي مختص به خود هستند. در اين مقاله وب‌سايت مكعب گروپ به بررسي ويژگي‌هاي ميز كار گروهي و مزايا و معايب آن مي‌پردازيم.

 

ميز كار گروهي چيست؟

از محصولات مبلمان اداري كه اين روزها كاربرد بسياري در دفاتر مدرن دارند؛ ميز كار گروهي است. به زبان ساده ميز كار گروهي به يك ميز اداري گفته مي‌شود؛ كه همزمان مي‌تواند فضاي كار براي چند نفر را فراهم كند. اين مدل ميزها براي مشاعل مدرن كه اغلب با رايانه سروكار دارند؛ بسيار جذاب و مفيد است.
از سويي ميز كار گروهي را مي‌توان ره‌آورد شيوه جديد طراحي دكوراسيون اداري دانست. در واقع ميز كار گروهي پاسخ به نيازي است كه به دليل طراحي دفاتر اداري به صورت دفاتر باز (Open office) ايجاد شده است. در ادامه اين مقاله با مزايا و معايب اين نوع ميز اداري آشنا مي‌شويد.

مزاياي ميز كار گروهي

ميز كار گروهي اگر در جاي درست خود استفاده شود؛ مزاياي بسياري را براي هر كسب‌وكاري ايجاد مي‌كند. شايد بتوان اولين مزيت اين مدل ميز اداري را صرفه‌جويي در فضا دانست. اين ميزها اجازه مي‌دهند تا تعداد بيشتري از كاركنان در فضايي كوچك‌تر اما كاملا بهينه و مناسب مشغول فعاليت باشند. اين صرفه‌جويي در فضا طبيعتا مي‌تواند در كاهش هزينه‌هاي كسب‌وكار موثر باشد.
دومين مزيت ميز كار گروهي امكان تعامل گروه‌هاي كاري مرتبط با يك‌ديگر و افزايش سرعت انجام كارهاي گروهي است. در واقع ميزهاي كار گروهي باعث مي‌شود از تعداد جلسات كاسته شده؛ و مسائل و ابهامات درون سازماني، در لحظه ايجاد و با مشورت و همفكري كاركنان فعال روي يك ميز كار گروهي، مرتفع شود.
سومين مزيت ميز كار گروهي را بايد امكان كنترل بيشتر روي فضا دانست. اين ميزها اجازه مي‌دهند تا در يك دفتر اداري باز، مديران و سرپرستان بتوانند راحت‌تر با كاركنان خود ارتباط برقرار كرده؛ و محيط كار را كنترل كنند.
در نهايت آخرين مزيت مهم ميز كار گروهي، ساده شدن بهره بردن همه افراد از امكانات اشتراكي از جمله پرينتر، اسكنر، فكس و…. است.

معايب ميز كار گروهي

هيچ محصولي بدون ايراد نيست. ميز كار گروهي نيز ممكن است چالش‌هايي را براي كاركنان و سازمان ايجاد كند. البته اغلب اين چالش‌ها ناشي از استفاده از ميزهاي كار گروهي در فضاي نامناسب است. در واقع ميز كار گروهي براي همه كسب‌وكارها مناسب نيست. پس بهتر است با بهره بردن از مشورت يك طراح دكوراسيون اداري با تجربه و با سنجش دقيق ويژگي‌هاي سازمان متبوع خود، اقدام به خريد ميز كار گروهي نماييد.
از جمله معايب معمول ميزهاي كار گروهي مي‌توان به هم‌همه و كاهش تمركز كاركنان اشاره كرد. اين مسئله مي‌تواند در مشاغلي كه نيازمند تمركز بالايي هستند، مشكل زا باشد.
همچنين ميز هاي كار گروهي براي مشاغلي كه هر كارمند به صورت جداگانه داراي ارباب رجوع است؛ آزار دهنده خواهد بود. چراكه امكان ارتباط مناسب با ارباب رجوع در اين ميزها فراهم نمي‌شود.
يكي ديگر از معايب معمول ميز كار گروهي كاهش حريم خصوصي كاركنان است. در عمل كاركنان يك‌سوم روز خود را در فضاي سازمان و البته پشت ميز كار خود مي‌گذرانند. در اين ساعات طولاني، كاركنان گاهي نيازمند داشتن حريم خصوصي مي‌شوند. فضايي كه بتوانند در آن راحت باشند؛ و احساس نكنند كه چشم در چشم همكاران خود قرار دارند. اگرچه براي اين مشكل نيز پيشنهادات زيادي مطرح شده است؛ اما در نهايت اين نقطه ضعف ميزهاي كار گروهي را بايد پذيرفت و براي آن راه‌حل مناسبي انديشيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۳:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |