استاندارد انتخاب مبلمان اداري مناسب

اگر صاحب كسب و كار باشيد حتما براي انتخاب مبلمان اداري شركت خود دچار سردرگمي شده‌ايد. كار سختي نيست اما بايد چند نكته را رعايت كنيد. اگر بپرسيد مبلمان اداري مناسب چه ويژگي‌هايي دارد قسمتي از اين كار را به خود شما ميسپارم. چرا كه در درجه اول و آخر تصميم‌گيرنده شما هستيد. اما پيشنهاد مي‌كنيم قبل از انتخاب و خريد اين مقاله را مطالعه كنيد.
خريد مبلمان اداري مناسب بر اساس مولفه‌هاي مختلفي انجام مي‌شود. نوع دكوراسيون شما، نوع پارتيشن اداري ، متراژ فضا، رنگ‌هاي به كار برده شده در فضا، تعداد مورد نياز، در نظر گرفتن نوع حرفه و … همگي براي خريد مبلمان بايد در نظر گرفته شود تا خريد شما انتخابي بي نقص از آب در بيايد. همچنين جنس روكش و راحتي مبلمان اداري نيز بايد توجه ويژه‌اي داشته باشيد. براي خريد مبلمان تنها به ظاهر آن بسنده نكنيد. اين كه تا چند سال فضاي دكوراسيون اداري شما را تحت تاثير قرار بدهد نكته مهمي است كه راحتي شما را در حين نشستن تضمين كند. زماني كه در محيط اداري خود احساس آرامش داشته باشيد، امكان پيشرفت شغلي و در نهايت سازمان شما بيشتر محقق مي‌شود. چرا كه ميز و مبلمان اداري از وسايلي هستند كه كارمندان همه روزه با آن‌ها سر و كار دارند. پس اهميت مناسب بودن آن حرف كمي نيست. از همين رو پيشنهاد مي‌كنيم با افراد خبره در اين حوزه مشورت داشته باشيد.

 مبلمان اداري

 

انتخاب مبلمان اداري مناسب با بودجه شما

شايد فكر كنيد اين موضوع براي قدم آخر انتخاب است، اما من آن را نقض مي‌كنم. براي مثال اگر همه جوانب را هم در نظر بگيريد و تمامي ويژگي‌هاي يك مبلمان را بررسي كنيد و به مرحله تعيين قيمت برسيد كار برايتان كمي مشكل مي‌شود. فكرش را بكنيد كلي زمان صرف بررسي محصولات كرده‌ايد و سپس در مرحله تعيين قيمت با مشاور به تفاهم نرسيد.
براي خريد هر وسيله‌اي اولين قدم اين است كه بودجه نهايي خود را به فروشنده اعلام كنيد. با اين كار در زمان خود و افراد مشاور صرفه‌جويي مي‌كنيد. تنوع مدل‌هاي مبلمان در بازار به قدري زياد است كه شما بايد براي انتخاب خواسته‌هاي خود، به ويژگي‌هاي آن الويت بدهيد. يكي از ويژگي‌هايي كه مي‌توانيد آن را فيلتر كنيد مشخص كردن بودجه شماست. در اين صورت مشاور يا فروشنده با توجه به مبلغ پيشنهادي شما، گزينه‌هايي را پيش رويتان مي‌گذارد.
براي اطلاعات بيشتر مقاله ” عوامل موثر در قيمت مبلمان اداري ” را بخوانيد.

بر اساس متراژ اتاق، مبلمان اداري را انتخاب كنيد

پس از تعيين مقدار هزينه قابل پرداخت، حال فضايي كه قرار است براي خريد مبلمان اداري مناسب اقدام كنيد را در نظر بگيريد. شما بايد بدانيد كه چه تعداد افراد روزانه در اين اتاق حضور خواهند داشت. حال بر اساس آن تعداد، چه مدل مبلماني را انتخاب كنيم كه از فضا بهترين استفاده را داشته باشيم. اگر در فضاي اداري شما، مبلمان فضاي زيادي را اشغال كنند براي جابجايي آن دچار مشكل مي‌شود. همچنين فرض كنيد در اين اتاق يك جلسه رسمي برقرار شود. مهمانان چگونه از بين مبلمان رد شوند؟ شايد لازم باشد مابين جلسه فردي از اتاق خارج شود، در اين لحظه همه مهمانان بايد جاي خود را تغيير دهند تا فرد بتواند از اتاق بيرون برود. اين كار جنبه زيبايي در كسب و كار حرفه‌اي شما ندارد.
مسلما در فضاي شركت وسايل ديگري نيز وجود دارد. حتما براي سازماندهي اسناد خود يك كمد داريد. ميز اداري كه معمولا وسط اتاق قرار مي‌گيرد خود فضايي را اشغال مي‌كند. شما بايد فضاي اين وسايل را نيز در نظر بگيريد.
براي آسان شدن راه، تمامي مراحل اين كار را به گروه مهندسي مكعب بسپاريد. كارشناسان با تجربه اين شركت تمامي جوانب را بررسي و بهترين پيشنهاد را به شما مي‌دهند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۸:۱۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چيدمان ميز اداري چگونه بايد باشد؟

محيط كار براي هر فردي دومين مكاني است كه پس از ترك منزل روزانه در آن‌جا وقت مي‌گذراند، پس مهم است كه هر فرد محيط كار خود را بپسندد و در آن محيط احساس راحتي كند. اگر غير از اين باشد فرد در شركت شما دوام نمي‌آورد و پس از مدتي تقاضاي استعفا مي‌دهد. اين قضيه به نفع شما نيست. از دست دادن نيرو گاهي جبران ناپذير است. نيروهاي ماندگار به دنبال دلايل مثبتي هستند كه حالشان در كار خوب باشد. توجه به وسايلي كه در اختيار آنان قرار مي‌دهيم بسيار مهم است. ميز اداري يكي از مهم‌ترين وسايلي است كه براي كارمندان مورد توجه قرار مي‌گيرد.
قبل ازانتخاب ميز اداري بايد به ظاهر آن توجه كنيم. بهتر است ميز اداري براي هر فرد يك كشوي كوچك اختصاص دهيم. اين كار نظم خوبي به وسايل و پرونده‌هاي مهم كارمندان مي‌دهد. پس از انتخاب صحيح نوبت به نحوه چيدمان ميزها مي‌رسد. مرتب بودن فضاي كاري تاثير مثبتي بر روند كاري و روحيه كارمندان دارد. تمركز كارمندان در محيط‌هاي منظم، بيشتر است و سازماندهي ذهنشان بهتر مديريت مي‌شود.

چيدمان ميز اداري

براي چيدمان ميز اداري به چه نكاتي توجه كنيم؟

اولين نكته‌اي كه براي چيدمان ميز اداري بايد به آن توجه كنيم، مرزبندي بين كاركنان داخل هر اتاق شركت است. اين كه حريم خصوصي آن‌ها تا حد امكان حفظ شود، حس خوبي به آن‌ها القا مي‌كنيم. نتيجه اين حس انرژي خوب در محيط كار و نزديك شدن به اهداف سازمان است. اين از قدم اول!
قدم بعدي ايجاد يك فضاي ارگونوميك با ميز اداري است. ميز اداري بايد به گونه‌اي چيده شود كه افراد مقابل نور آفتاب قرار نگيرد. تابش مستقيم نور خورشيد، چشمان كارمندان را اذيت و حساس مي‌كند و در ساعات مياني روز خستگي براي آنان ايجاد مي‌كند.
ميز اداري را در محل رفت‌وآمد يا جلوي در قرار ندهيد. اين كار حس ناامني به كارمندتان مي‌دهد و تمركز را آنان دور مي‌كند.
فضاي شركت خود را بسنجيد. قانون هميشگي براي نحوه چيدمان مبلمان اداري وجود ندارد. براي برخي فضاها چيدمان ميز اداري به شكل دور تا دور مناسب است و براي برخي اتاق‌هاي ديگر اين چيدمان جالب نيست. همچنين شايد لازم باشد براي جداسازي فضاهاي بين ميزها از پارتيشن اداري كمك بگيريد.

فنگ شويي و چيدمان ميز اداري

با علم فنگ شويي آشنايي داريد؟ علي با سابقه 5000 ساله در چين كه تمركز آن روي نحوه چيدمان اجسام در يك محيط و رابطه آن با هم است، كه اين چيدمان در حالات و خلق و خوي انسان‌ها و محيط تاثير مثبتي مي‌گذارد. باعث مي‌شود انرژي‌هاي خوب در اطراف ما وجود جريان داشته باشد. از اين علم براي اثربخشي مفيد جريان كار در طراحي دكوراسيون اداري محيط شركت خود استفاده كنيد.
از فنگ شويي به عنوان يك چالش استفاده كنيد. چند مدل چيدمان را امتحان كنيد و بهترين حالت آن را پيدا كنيد. اين كار را با كمك كارمندان خود هم مي‌توانيد انجام دهيد. با هر تغيير، نظر آن‌ها را بپرسيد. اگر راي اكثريت آنان به آخرين تغيير موافق اعلام شد، بدانيد بهترين تغيير را انجام داده‌ايد.
با فنگ شويي در محل كار، فضا را لذت‌بخش‌تر مي‌كنيم. اين هنر چيدمان اشيا امروزه بسيار مورد توجه كارشناسان طراحي دكوراسيون داخلي قرار گرفته است.
اگر نحوه چيدمان شما بر اساس اين علم باشد به راحتي مشتريان خود را توسط همين چيدمان مي‌توانيد جذب كنيد. به هرحال دكوراسيون داخلي شركت شما نقش مهمي هم در مذاكرات فروشتان مي‌تواند داشته باشد. شايد اين حرف را باور نكنيد اما كافي است امتحانش كنيد. يك مثال ساده، خود ما براي خريد ترجيح مي‌دهيم به فروشگاه‌هايي كه نماي شيك و تميزتري دارند مراجعه كنيم، چرا كه فكر مي‌كنيم خريد بي نقص‌تري خواهيم داشت.
براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد مقاله چند نكته مهم در چيدمان ميز اداري را مطالعه كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چه وسايلي بر روي ميز كار خود بگذاريم؟

ميز اداري

اساس كار شما ميز كارتان است. وقتي قرار است روزانه ساعت‌ها پشت آن بنشينيد و به پيشرفت كسب و كار خود فكر كنيد اهميت آن مشخص مي‌شود. به هرحال شما بايد ابتدا در محيط كاري خود احساس خوب داشته باشيد. براي داشتن حس خوب در محيط اداري كارهاي متنوعي مي‌توانيد انجام دهيد. براي مثال گذاشتن يك قاب كوچك از عكس عزيزانتان روي ميزتان كاري ساده اما با نتايج بسيار مثبت است. با داشتن استرس در روزهاي كاري نگاهي به قاب عكس روي ميزتان بيندازيد و با كشيدن چند نفس عميق با انرژي به كار خود ادامه دهيد.
حتي گاهي با چسباندن چند استيكر زيبا بر روي ميز خود يا گوشه مانيتور خود در صورتي كه آسيبي به آن‌ها نزنيد، انرژي مثبتي براي خود ايجاد خواهيد كرد.

وسايل ميز كار شما مي‌توانند انرژي مثبت باشند

بله درست شنيديد. شما مي‌توانيد از ميز كار خود انرژي مثبت بگيريد. اما چگونه؟ برايتان مي‌گويم. در ذهنتان بياوريد ميز كار شلوغ و به هم ريخته چه حسي به شما مي‌دهد؟ مسلما بعد از چند دقيقه احساس خستگي مي‌كنيد جوري كه بازدهي قبلي خود در شغلتان را نداريد. قبل از هر موضوعي به نظافت و مرتب بودن ميز خود فكر كنيد. وسايل تميز را مرتب بر روي ميز اداري خود بچينيد. متوجه تغييرات روحيه خود در كارتان خواهيد شد.
براي سازماندهي ميز كار با هدف افزايش بهره وري در كار خود راه‌هاي زيادي داريد.
موضوع بعدي كه به عنوان يك توصيه به شما مي‌گويم اين است كه يك گلدان شاداب روي ميز كار خود داشته باشيد. تاثيرات مثبت گياهان در محيط را دست كم نگيريد. با اندكي خستگي وقتي نگاهتان را روي برگ‌هاي تازه و سرحال گياه خود بيندازيد، حس طراوت آن را دريافت مي‌كنيد. به گلدان خود برسيد تا تازگي خود را از دست ندهد. به خاك و آب و نور آن دقت كنيد تا همراه خوبي براي رفع خستگي شما باشد.
پس تا اينجا دو گام براي حال خوب خودتان برداشته‌ايد. شرط مي‌بندم تغييرات مثبت آن را در خود به زودي خواهيد ديد.

لوازم ضروري بر روي ميز كار

يك دفترچه يادداشت كوچك داشته باشيد. زماني كه نياز به يادداشت فوري داريد تا موضوع مهمي را فراموش نكنيد نبايد به تب و تاب پيدا كردن قلم و كاغذ بيفتيد. با اين كار موضوعي را فراموش نمي‌كنيد و آرامش بيشتري در شغل خود خواهيد داشت.
بهتر است يك باكس كوچك روي ميز خود داشته باشيد تا تمامي اسناد و مدارك مربوط به كار خود را درون آن بگذاريد. باكس‌هاي دو طبقه‌ يا بيشتري در بازار موجود هستند كه مي‌توانيد تمامي وسايل اداري مورد نياز خود مانند چسب، منگنه، خودكار، تقويم و … را درون آن جايگذاري كنيد. اين كار به مرتب بودن ميز اداري شما كمك زيادي خواهد كرد.
اگر كارتان با سيستم كامپيوتري است، ارگونومي ميز اداري را درنظر داشته باشيد. قرار دادن يك پايه براي مانيتور خود كه زاويه ديد 90 درجه براي شما ايجاد كند بسيار لازم است. همچنين ماوس پدهايي كه در قسمت مچ شما يك برجستگي نرم به صورت بالشتك دارند براي جلوگيري از فشار و آسيب به مچ توصيه مي‌شود. به اين ماوس پد، ماوس پدهاي ارگونوميك مي‌گويند.
باقي لوازمي كه فكر مي‌كنيد هر روز به آن احتياج نخواهيد داشت را از روي ميز برداريد و داخل كمد بگذاريد. هر چقدر ميزتان خلوت‌تر باشد تمركز شما بر روي كار بيشتر است.
نور ميز كار خود را بسنجيد، اگر نور مناسبي در قسمت ميز شما وجود نداشت، به فكر يك چراغ مطالعه باشيد يا در صورت امكان بالاي سر خود چراغي بگذاريد.
و در آخر، داشتن يك ماگ! براي خوردن نوشيدني‌هاي كافئين دار. بعد از يك روز سخت كاري عطر دلپذير يك قهوه يا چايي لب‌سوز خستگي آن روز را از شما مي‌گيرد و مي‌شورد و مي‌برد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۰۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ويژگي مبلمان اداري ارگونومي

مبلمان اداري

همه روزه حداقل 8 ساعت از زندگي روزمره خود را در محل كارمان سپري مي‌كنيم. اگر به شرايط محيطي خود دقت نكنيم به سلامتي خود آسيب جدي وارد مي‌كنيم. مبلمان اداري جايگاهي است كه در طول روز بر روي آن قرار مي‌گيريم و شايد ساعت‌ها فراموش كنيم از جاي خود بلند شويم. پس در انتخاب اين مبلمان بايد حساسيت لازم را داشته باشيم. اگر شغل شما به گونه‌اي باشد كه لازم باشد دائما پشت ميز و سيستم كامپيوتر خود قرار بگيريد حساسيت انتخاب صندلي و ميز ارگونومي بيشتر مي‌شود.
براي انتخاب مبلمان اداري ارگونومي نياز است استانداردهايي را درنظر بگيريد. در ادامه برخي از اين استانداردها را ذكر مي‌كنيم. اما اين مبلمان بايد چه ويژگي‌هايي داشته باشد. ارتفاع صندلي بايد قابل تنظيم باشد. هر فرد با توجه به قد خود ارتفاع صندلي را به ‌گونه‌اي تنظيم مي‌كند كه احساس راحتي كند. اما از نظر علم ارگونومي زاويه ديد شما با مانيتور بايد حدود 30 درجه باشد. پشتي مبلمان اداري ارگونومي بايد قوس طبيعي كمر را پر كند. اين قوس بايد به شكل كلمه S باشد. اين طراحي در صندلي‌هاي اداري باعث پيشگيري از بروز ديسك كمر، ناراحتي‌هاي ستون فقرات و درد گردن مي‌شود.
به يك ويژگي ديگر صندلي اداري ارگونومي توجه كنيد. در دو طرف صندلي دسته قابل تنظيم ساخته شده كه محل قرارگيري بازو هاي شماست. آرنج شما با ميز اداري بايد زاويه 90 درجه داشته باشد. ارتفاع صندلي خود را تا حدي تنظيم كنيد كه كف پاهاي شما كاملا بر روي زمين قرار بگيرد. اگر اين امكان را نداشتيد از زيرپايي استفاده كنيد.

 

مزاياي استفاده از مبلمان اداري ارگونومي

هميشه سلامتي حرف اول را مي‌زند. حتما شنيده‌ايد كه مي‌گويند ما كار مي‌كنيم تا زندگي كنيم، اما زندگي نمي‌كنيم كه كار كنيم. اما اين كار كردن اگر به قيمت آسيب زدن به سلامتي شما باشد اندكي ارزش ندارد. براي محيط يك شركت، استفاده از مبلمان اداري ارگونومي بهترين راه براي تضمين سلامتي جسمي كاركنان است. انتخاب مبلمان اداري ارگونومي در محل كار مزيت‌هاي فراواني دارد.
توجه به حفظ سلامت چشم‌ها نكته مهمي است كه در زمان طراحي ميز اداري و مبلمان اداري به آن توجه مي‌شود. پس از قرارگيري فرد پشت ميز، فاصله چشم و زاويه ديد آنان با مانيتور بايد تنظيم شود. بهترين زاويه بايد 90 درجه تنظيم شود. با پشتي مناسب كه در صندلي‌هاي اداري ارگونومي طراحي شده با درد كمر و گردن خداحافظي مي‌كنيد و ديرتر خسته مي‌شويد. البته در برخي صندلي‌هاي ارگونومي وجود يك بالشتك كوچك در قسمت گردن كه فضاي خالي بين سر و كتف شما را پر مي‌كند، انتخاب شما را خاص و هوشمندانه‌تر مي‌كند.
صندلي ارگونومي قابليت تنظيم ارتفاع دستي را دارند. ارتفاع مناسب بر اساس قد شما تنظيم مي‌شود. زانوي شما بايد با زاويه 90 درجه قرار بگيرد. توجه به اين موضوع از آسيب جدي به زانوهاي شما جلوگيري مي‌كند.

افزايش بازدهي كاركنان با مبلمان اداري ارگونومي

زماني كه خستگي جسمي كارمندان كمتر باشد روحيه و بازدهي كار آنان بيشتر مي‌شود. اين كار متاثر از عوامل زيادي است. نور محيط، سكوت، انرژي خوب محيط، تاثير گياهان موجود در فضاي اداري، همگي اين عوامل بر روحيه كارمندان تاثيرگذار است و راندمان كاري آن‌ها را بالا مي‌برد. اهميت به هر كدام از اين موارد يك گام به جلو در جهت پيشرفت كسب و كار شماست. نيروي كاري كه با انرژي خوب در شركت به كار خود ادامه دهد در بازدهي نتايج كلي سازمان تاثير مثبت خواهد گذاشت.تمامي نكاتي كه ذكر شده بستگي به ارگونومي ميز اداري هم دارد.

براي اطلاعات بيشتر و مفيد جهت انتخاب درست يك ميز اداري كليك كنيد.
” گروه مهندسي مكعب با استفاده از ايده هاي نو  و در نظر گرفتن سلامتي افراد، طراحي انواع محصولات مبلمان اداري شركت ها را به صورت حرفه اي انجام ميدهد “


ادامه مطلب
نوشته شده توسط abed | ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۵۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |