چه وسايلي بر روي ميز كار خود بگذاريم؟

ميز اداري

اساس كار شما ميز كارتان است. وقتي قرار است روزانه ساعت‌ها پشت آن بنشينيد و به پيشرفت كسب و كار خود فكر كنيد اهميت آن مشخص مي‌شود. به هرحال شما بايد ابتدا در محيط كاري خود احساس خوب داشته باشيد. براي داشتن حس خوب در محيط اداري كارهاي متنوعي مي‌توانيد انجام دهيد. براي مثال گذاشتن يك قاب كوچك از عكس عزيزانتان روي ميزتان كاري ساده اما با نتايج بسيار مثبت است. با داشتن استرس در روزهاي كاري نگاهي به قاب عكس روي ميزتان بيندازيد و با كشيدن چند نفس عميق با انرژي به كار خود ادامه دهيد.
حتي گاهي با چسباندن چند استيكر زيبا بر روي ميز خود يا گوشه مانيتور خود در صورتي كه آسيبي به آن‌ها نزنيد، انرژي مثبتي براي خود ايجاد خواهيد كرد.

وسايل ميز كار شما مي‌توانند انرژي مثبت باشند

بله درست شنيديد. شما مي‌توانيد از ميز كار خود انرژي مثبت بگيريد. اما چگونه؟ برايتان مي‌گويم. در ذهنتان بياوريد ميز كار شلوغ و به هم ريخته چه حسي به شما مي‌دهد؟ مسلما بعد از چند دقيقه احساس خستگي مي‌كنيد جوري كه بازدهي قبلي خود در شغلتان را نداريد. قبل از هر موضوعي به نظافت و مرتب بودن ميز خود فكر كنيد. وسايل تميز را مرتب بر روي ميز اداري خود بچينيد. متوجه تغييرات روحيه خود در كارتان خواهيد شد.
براي سازماندهي ميز كار با هدف افزايش بهره وري در كار خود راه‌هاي زيادي داريد.
موضوع بعدي كه به عنوان يك توصيه به شما مي‌گويم اين است كه يك گلدان شاداب روي ميز كار خود داشته باشيد. تاثيرات مثبت گياهان در محيط را دست كم نگيريد. با اندكي خستگي وقتي نگاهتان را روي برگ‌هاي تازه و سرحال گياه خود بيندازيد، حس طراوت آن را دريافت مي‌كنيد. به گلدان خود برسيد تا تازگي خود را از دست ندهد. به خاك و آب و نور آن دقت كنيد تا همراه خوبي براي رفع خستگي شما باشد.
پس تا اينجا دو گام براي حال خوب خودتان برداشته‌ايد. شرط مي‌بندم تغييرات مثبت آن را در خود به زودي خواهيد ديد.

لوازم ضروري بر روي ميز كار

يك دفترچه يادداشت كوچك داشته باشيد. زماني كه نياز به يادداشت فوري داريد تا موضوع مهمي را فراموش نكنيد نبايد به تب و تاب پيدا كردن قلم و كاغذ بيفتيد. با اين كار موضوعي را فراموش نمي‌كنيد و آرامش بيشتري در شغل خود خواهيد داشت.
بهتر است يك باكس كوچك روي ميز خود داشته باشيد تا تمامي اسناد و مدارك مربوط به كار خود را درون آن بگذاريد. باكس‌هاي دو طبقه‌ يا بيشتري در بازار موجود هستند كه مي‌توانيد تمامي وسايل اداري مورد نياز خود مانند چسب، منگنه، خودكار، تقويم و … را درون آن جايگذاري كنيد. اين كار به مرتب بودن ميز اداري شما كمك زيادي خواهد كرد.
اگر كارتان با سيستم كامپيوتري است، ارگونومي ميز اداري را درنظر داشته باشيد. قرار دادن يك پايه براي مانيتور خود كه زاويه ديد 90 درجه براي شما ايجاد كند بسيار لازم است. همچنين ماوس پدهايي كه در قسمت مچ شما يك برجستگي نرم به صورت بالشتك دارند براي جلوگيري از فشار و آسيب به مچ توصيه مي‌شود. به اين ماوس پد، ماوس پدهاي ارگونوميك مي‌گويند.
باقي لوازمي كه فكر مي‌كنيد هر روز به آن احتياج نخواهيد داشت را از روي ميز برداريد و داخل كمد بگذاريد. هر چقدر ميزتان خلوت‌تر باشد تمركز شما بر روي كار بيشتر است.
نور ميز كار خود را بسنجيد، اگر نور مناسبي در قسمت ميز شما وجود نداشت، به فكر يك چراغ مطالعه باشيد يا در صورت امكان بالاي سر خود چراغي بگذاريد.
و در آخر، داشتن يك ماگ! براي خوردن نوشيدني‌هاي كافئين دار. بعد از يك روز سخت كاري عطر دلپذير يك قهوه يا چايي لب‌سوز خستگي آن روز را از شما مي‌گيرد و مي‌شورد و مي‌برد.

نوشته شده توسط abed | ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۰۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |